Jak na úspěšný život

Koupě auta – Je lepší nové nebo ojeté?

02. 07. 2018

Koupit si nové auto je jistě lákavá záležitost, nicméně je třeba si pečlivě zvážit, jestli se to skutečně vyplatí. Auto je spotřební zboží a každý rok klesá jeho cena o desítky tisíc korun. Proč tedy zvážit také „ojetinu“?

Přečíst článek

Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

02. 07. 2018

Už nám uběhl nějaký čas, takže pro vás máme další aktuální hodnocení zaměstnavatelů. Které firmy jsou na VímVíc nejlépe hodnoceny? Přidaly se nějaké nové, nebo hlavní příčky drží stálice na pracovním trhu? Mrkněte na to s námi.

Přečíst článek

Hotovost nebo karta aneb Čím platit na dovolené

02. 07. 2018

Plánujete vyrazit na dovolenou? A už máte jasno, zda budete v místě platit kartou, popřípadě kolik peněz si s sebou na dovolenou vezmete v hotovosti? Přečtěte si, v jakých destinacích je ideální platit kartou a kde se bez hotovosti neobejdete.

Přečíst článek

Angličtina Online - vše o angličtině na jednom místě

29. 06. 2018

Chcete zdokonalit své znalosti anglického jazyka? Je jen na vás, zda to zkusíte sami doma nebo využijete pomoc lektora. Mnoho možností vám přinese portál Angličtina Online, a právě tento článek vám o nich něco řekne.

Přečíst článek

Průměrná mzda v ČR má stále rostoucí tendenci

28. 06. 2018

Mnoho zaměstnanců na konci minulého roku a během roku 2018 zaznamenalo na svém kontě měsíční přírůstek v podobě zvýšené mzdy. Průměrná mzda v ČR se poprvé dotýká hranice 32 tisíc korun. Čím to je způsobené? A mají platy ještě kam růst?

Přečíst článek

Sociální a zdravotní pojištění v případě rodiče v domácnosti

28. 06. 2018

Kromě starostí týkající se nákupu plenek, ovocných přesnídávek a strachu z nepřipravenosti musí rodiče řešit ještě platby za sociální a zdravotní pojištění. V jakém případě platbu uhradí stát a kdy se o ni musíte starat sami? Do jakého věku dítěte umožňuje stát rodičům zůstat doma bez starostí s placením? Vše se dozvíte níže.

Přečíst článek

Jak získat pracovní povolení?

28. 06. 2018

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, to jsme doma slýchávali často. Pokud se chcete vydat do zahraničí pracovat, ať už kvůli zlepšení jazykových dovedností, praxi či vyššímu výdělku, nesmíte opomenout administrativu. Kam potřebujete pracovní povolení a jak ho případně získat zjistíte v tomto článku.

Přečíst článek

Propojení cestování a výdělku: Jak na to?

28. 06. 2018

V dnešní době je celý svět propojený jako jedna globální vesnice. Nikdy nebylo snazší cestovat a zároveň si při tom na cestování vydělávat. Naučte se travelhacking – cestování jako umění.

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek

Kde hlásit změnu příjmení po svatbě?

28. 06. 2018

Přišel den D a vy musíte navíc, kde všude máte hlásit změnu příjmení. Je to běh na dlouhou trať, neboť musíte kontaktovat mnoho míst. Kde a do jakého data od uzavření svazku musíte hlásit změnu příjmení? A kolik vás to bude stát?

Přečíst článek