Zonky: Tajemství inovací odtajněno

09. 11. 2018

V roce 2015 začala finanční platforma Zonky měnit kompletně pohled Čechů na zprostředkovávání online půjček. Start-up z dílny Creative Docku obstarává tzv. peer-to-peer (P2P) půjčky, které jsou typické pro sdílenou ekonomiku. Mateřskou společností Zonky je PPF Group (do jejíž skupiny patří také Home Credit).

Přečíst článek

Co se vyplatí? Porovnání výhod zaměstnance a freelancera

07. 11. 2018

V tomto článku se pro vás snažíme porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Kdo je to freelancer, pro koho je spíše vhodný pracovní úvazek a co se obecně těší větší oblibě?

Přečíst článek

Že skloubit práci a rodinu je nemožné? Poradíme, jak na to

07. 11. 2018

Chápeme váš strach z toho, že je nemožné skloubit práci a rodinu. My pro vás ale máme několik rad, jak se můžete věnovat nejen domácnosti, ale také péči o děti. Nezapomínejme současně na to, že partneři mohou být více než nápomocni.

Přečíst článek

Jak poznat, že děláte tu správnou práci?

05. 11. 2018

Drtivá většina lidí v produktivním věku do práce jednoduše chodit musí. Je ovšem zásadní rozdíl mezi tím, jestli chodíte do zaměstnání rádi, máte dobré vztahy na pracovišti a práce vás naplňuje. Nebo je to naopak a práce pro vás představuje nezbytné zlo. Podívejte se, jak poznat, jestli děláte pro vás tu pravou práci, nebo je čas posunout se dál.

Přečíst článek

Málo času a hodně práce? Poradíme, jak na time management

30. 10. 2018

Vstáváte brzy, v práci jste včas a přesčas. Domů přijdete pozdě s nechutí do čehokoliv jiného než spánku a vaši blízcí jen neradostně přihlížejí s myšlenkami na více společného času. Toto není scénář úspěchu, ale cesty k vyhoření. Nemusíte ale měnit práci, stačí se zaměřit na efektivitu.

Přečíst článek

Zahraniční firmy zkracují zaměstnancům pracovní týden

23. 10. 2018

Zdá se vám to jako sen? V novozélandské firmě zkusili tento experiment po dobu 2 měsíců. Zaměstnanci chodili do práce pouze 4 dny v týdnu, ale firma jim platila standardně za 5 dní. Výsledek? Větší efektivita a méně stresu mezi zaměstnanci. Rozhodně úspěch!

Přečíst článek

Naučte se lépe komunikovat a zvyšte tím svou efektivitu práce

01. 10. 2018

V srpnu 2018 byla v České republice zaznamenána nejnižší nezaměstnanost za posledních 15 let, což znamená, že lidé sice mají práci, ale na druhou stranu zaměstnavatelé hůře hledají nové zaměstnance. Pracovní portály, jako kdejeprace.cz doslova překypují pracovními nabídkami.

Přečíst článek

Na co se zaměřit před nástupem do nové práce?

11. 09. 2018

Mnoho lidí se při současné situaci na trhu práce poohlížejí po novém zaměstnání. Než se k tomuto kroku odhodláte, musíte zvážit i mnoho dalšího. Co je vaší povinností před nástupem do nové práce a co vám může napovědět, že by se vám v nové firmě nemuselo líbit?

Přečíst článek

Sabbatical: Neplacené volno aneb Co byste o něm měli vědět

05. 09. 2018

Sabbatical je jedním z mnoha firemních benefitů. Počet firem, které ho nabízejí, není vysoký. V čem ale spočívají krásy sabbaticalu? Nejen o tom, že tohle neplacené volno může zachránit vaší pracovní kariéru a předejít syndromu vyhoření se dočtete na následujících řádcích.

Přečíst článek

Jak vypadá pracovník budoucnosti?

28. 08. 2018

Pokud chcete v dnešní moderní a rychlé době uspět, je třeba ovládat několik klíčových vlastností. Jak se tedy přizpůsobit světu velkých dat, inteligentních přístrojů, téměř nulového soukromí, globální konkurence a nezbláznit se z toho?

Přečíst článek