Daň z nemovitosti 2018 – Na uhrazení máte čas do konce května

12. 05. 2018

Už zbývá jen pár dní do termínu zaplacení daně z nemovitosti. Datum 31. května si raději označte v kalendáři, pokud ho totiž nedodržíte, čekají vás úroky. A pokud nevíte, jak si s daní z nemovitosti poradit, přečtěte si náš článek.

Přečíst článek

Daňové přiznání po termínu a bez pokuty

18. 04. 2018

Nestihli jste podat daňové přiznání v řádném termínu? Daňové přiznání za rok 2017 je možné podat i později a bez pokuty. Jak na to?

Přečíst článek

Výše odpisu v případě pořízení majetku v průběhu roku

11. 04. 2018

Fyzické i právnické osoby mají možnost odepsat hmotný majetek, což má vliv na výpočet daně, ať už si vedete daňovou evidenci nebo účetnictví. Čtěte, jaké jsou metody odpisování.

Přečíst článek

Chyby v daňovém přiznání? Nevadí, máte nárok na opravu

14. 03. 2018

Pokud zjistíte, že jste udělali v daňovém přiznání chybu, tak nezoufejte! Občas se to může zkrátka stát každému z nás. Máte dvě možnosti, a to podat daňové přiznání opravné nebo dodatečné. Na následujících řádcích se dozvíte, jaký je mezi nimi hlavní rozdíl a také kdy které z nich podat.

Přečíst článek

Studenti a daňové přiznání

14. 03. 2018

Přivýdělek ke studiu není nic zvláštního, ať už jste na vysoké nebo střední škole. Jak je to ale v takových situacích s daňovým přiznáním? Je nutné a vyplatí se ho podat? Na tyto i další otázky najdete odpovědi v našem článku.

Přečíst článek

Darování krve a nejen té – pro někoho přivýdělek

12. 03. 2018

Darování krve za peníze nebo bezplatně? A jak je to s darováním jiných tělních tekutin, jako jsou krevní destičky, plazma nebo spermie? Podívali jsme se, jak darování krve funguje.

Přečíst článek

Daně a odvody – Autorské honoráře 2018

28. 02. 2018

Patříte do skupiny lidí, kteří místo klasického platu pobírají autorský honorář? Přečtěte si, co vás čeká v roce 2018. Nemusíte se bát, žádné dramatické změny se nechystají.

Přečíst článek

Jak začít s EET? Poradíme Vám

23. 02. 2018

Elektronická evidence tržeb se týká každého, kdo provozuje ubytovací či stravovací služby nebo má maloobchodní či velkoobchodní prodej. Pokud jste v této oblasti nováček, máme pro vás návod na registraci k EET 2018 ve třech jednoduchých krocích.

Přečíst článek

Ve kterých případech musí zaměstnanec řešit daně sám?

18. 02. 2018

Obvykle zaměstnanci stačí, když do 15. února zaměstnavatele písemně požádá o podání daňového přiznání prostřednictvím formuláře, a tím je pro něho tato povinnost vyřízena. Jsou ovšem případy, kdy se musí o daňové přiznání postarat sám, a právě na ty se v tomto článku zaměříme.

Přečíst článek

Pronajímáte prostřednictvím Airbnb? Nezapomeňte na daně

16. 02. 2018

Chystáte se pronajímat svou nemovitost pomocí Airbnb? Služba této platformy je ve světě velmi populární a čím dál oblíbenější je i u nás. S poskytováním nemovitosti k pronájmu se ovšem pojí otázka daní, na kterou se v tomto článku zaměříme.

Přečíst článek