Půjčka po skončení insolvence? Kde nejvýhodněji | VímVíc.cz

Půjčka po skončení insolvence? Kde nejvýhodněji

19. 03. 2020

Prošli jste si osobním bankrotem a nyní i úspěšně ukončili insolvenční řízení, ale nevíte jak dál? Situace ani po skončení insolvence nemusí být vůbec jednoduchá, rozpočet bývá napjatý a jakýkoli neplánovaný výdaj naruší oddlužení. Půjčka se v takové situaci může zdát jako vhodné řešení. Je ale třeba si dát pozor, od koho si budete půjčovat a poučit se z chyb v minulosti.

insolvence

Půjčka po skončení insolvence v bance

I přesto, že jste zvládli osobní bankrot, vaše dluhy jsou již splaceny a insolvence vám skončila, stále jste určitou dobu vedeni v registru nazývaném insolvenční rejstřík. Právě vedení v registru dlužníků představuje hlavní překážku pro schválení bankovní půjčky. Banky mají přísně stanovené předpisy, které říkají, že zadluženým lidem nepůjčují. Banka se snaží chránit sebe, ale chrání tak i klienty před přílišným zadlužením a případnou dluhovou pastí. Pokud jste stále vedeni v registru a chcete si půjčit od banky, nezbývá než počkat na vymazání z registru a zkusit zatím nějaké způsoby jak šetřit. Další možností je obrátit se na některou z nebankovních společností a využít nebankovní půjčky.

Insolvenční rejstřík

V insolvenčním rejstříku je možné vyhledávat dlužníky, řízení a další informace online. Vyhledává se zde podle IČO, spisové značky, jména či příjmení nebo i podle obchodního jména subjektu. Informace do insolvenčního rejstříku zapisuje soud a dlužník je zde veden 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, jímž bylo skončeno insolvenční řízení. To znamená, že až za 5 let můžete zkusit požádat o úvěr v bance.

Nebankovní půjčky po skončení insolvence

Pokud jste si jisti, že půjčku skutečně potřebujete a rozhodli jste se využít nabídky některé z nebankovních společností, máte na výběr z mnoha možností. U nebankovních společností navíc máte velkou šanci, že vám půjčku schválí, protože žádosti posuzují individuálně za specifických podmínek a mnohdy ani nenahlíží do registru dlužníků. Produkty nebankovních společností mají však často velmi vysoké úroky a nevýhodné podmínky. Poměrně vhodnou variantou v tomto období pro vás mohou být tzv. mirkopůjčky neboli rychlé půjčky.

Mikropůjčka

Mikropůjčky bez registru jsou specifickým úvěrovým produktem, který vám může pomoci překonat krátké období. Jedná se tedy o různé krátkodobé půjčky, například o půjčku do výplaty, pro maminky na mateřské, lidi na sociálních dávkách či nezaměstnané. Tyto půjčky mívají nízký úvěrový rámec, který málokdy přesáhne 30 000 Kč, většinou se pohybuje v řádech jednotek či nižších desítek tisíců korun. Zároveň je pro mirkopůjčky typická krátká doba splatnosti, obvykle do jednoho měsíce a rychlá výplata na bankovní účet žadatele.

Mikropůjčky se sjednávají online na webových stránkách poskytovatele a informace o schválení půjčky online přichází do několika minut. Stačí vyplnit formulář, nahrát požadované doklady a ověřit bankovní účet. Poskytovatel vás obvykle celým procesem během chvíle jednoduše provede. Mnoho nebankovních institucí navíc nabízí první mikropůjčku zdarma.

Je možné například jmenovat krátkodobou půjčku SOS Credit, která má splatnost 28 dní a může být v maximální výši až 15 000 Kč.

První půjčka zdarma

Úroky bývají v nebankovním sektoru mnohem vyšší než u bank. Je proto důležité dát si pozor za jakých podmínek si půjčujete. V případě, že se jedná o výjimečnou situaci a neplánujete další mikropůjčky, bude pro vás nejvýhodnější využít takových, které nabízejí první půjčku zdarma. Za podmínky, že vše splatíte do smluveného data, dostanete peníze a nebudou vám účtovány žádné úroky.

Kdo nabízí první půjčku zdarma?

V České republice první půjčku zdarma nabízí hned několik společností. Dlouhodobější půjčkou, která je však stále zdarma, pokud splníte všechny podmínky je Provident Start půjčka. Provident nabízí až 16 000 Kč bez úroku, pokud vše splatíte do 4 měsíců.

Jednou z novinek na trhu je společnost CreditAir, která nabízí první půjčku zdarma až do výše 10 000 Kč. Pokud tuto půjčku splatíte do 2 měsíců, je zcela bez úroků.

Společnost Home Credit nabízí Kamali půjčku do výše 15 000 Kč na 14 dní zdarma. Pokud byste chtěli půjčku využít znovu, budete už platit základní poplatek ve výši 496 Kč. Kamali za další poplatek nabízí i možnost odložení splatnosti půjčky.

Další společností, která nabízí první půjčku zdarma je například společnost Zaplo. Zde si můžete půjčit až 16 000 Kč, které musíte splatit do 30 dnů. Pokud byste se se splacením půjčky opozdili, společnost si bude účtovat 0,1 % z jistiny za každý den prodlení a 50 Kč za každou odeslanou upomínku.

Srovnání půjček podle vámi požadované částky a doby splácení můžete najít například na webu Loando.cz. Uvidíte zde i kolik zaplatíte na poplatcích a žádost o mikropůjčku můžete rovnou online vyplnit.

Půjčka na vyplacení insolvence

Pořizovat si další půjčku ještě v době insolvence jistě není dobrý nápad. Pokud by na vaše další půjčky přišel insolvenční správce, byli byste okamžitě nahlášení u soudu, vaše insolvence ukončena a vy posláni do konkurzu. Pokud ale přemýšlíte o tom, že byste si půjčili, abyste mohli jednorázově splatit svou insolvenci, pak je zde možné řešení. Takové půjčky včetně právního servisu nabízí řada oddlužovacích společností. Dluhu vás ale ani toto řešení nezbaví. Jen místo insolvenčních srážek ze mzdy budete splácet novou půjčku. Na druhou stranu vám oddlužovací společnost může nabídnou další benefity, které pro vás mohou být výhodné. Často se jedná o možnost předčasného splacení, odklad splátek nebo možnost splátek mimořádných.

Dále můžeme například jmenovat půjčku od společnosti Vitacredit, která nábízí půjčku v insolvenci.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata: