Je na trhu jistá půjčka v insolvenci ihned? | VímVíc.cz

Existuje na trhu jistá půjčka v insolvenci ihned?

21. 09. 2022

Pokud člověk prošel insolvencí, úspěšně ukončil insolvenční řízení a neví jak dál, může pro něho být řešením půjčka v insolvenci. Situace nemusí být ani po skončení insolvence vůbec jednoduchá. Rozpočet bývá napjatý a jakýkoliv neplánovaný výdaj naruší oddlužení. Půjčka v insolvenci ihned se v takové situaci může zdát jako vhodné řešení. Je však důležité dbát zvýšené opatrnosti, u koho bude klient žádat o půjčku po insolvenci. Je mnoho poskytovatelů, kteří lákají žadatele heslem půjčíme lidem v insolvenci.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci a jejich schválení nemusí být vždy snadné. Recenze a hodnocení nejlepších nebankovních půjček jsou dnes dostupné na mnoha internetových portálech. Klient díky hodnocením a recenzím získá větší jistotu, kteří poskytovatelé úvěrů za to opravdu stojí a jací jsou důvěryhodní. Díky udělenému hodnocení klient lépe pozná, která půjčka po ukončené insolvenci je opravdu bezpečná a která naopak ne.

Půjčka v insolvenci

Co je to insolvence?

Oddlužení, insolvence nebo osobní bankrot. Všechny výrazy znamenají účinnou cestu, díky které je možné vyrovnat se s dluhy, které není klient schopný dále splácet. Jedná se o způsob vypořádání se s dluhy v insolvenčním řízení. O insolvenci může požádat kdokoliv, kdo splní předem dané podmínky pro insolvenci.

Jaký je průběh osobního bankrotu neboli insolvence? Po podání a odevzdání návrhu na oddlužení se zastaví jakékoliv úročení dluhů a žadatel insolvence je až do rozhodnutí soudu v ochranné lhůtě. Tato čekací doba není jasně daná. Často je individuální a liší se případ od případu. Každá insolvence může mít jinou čekací dobu.

Nejlepší půjčka pro lidi v insolvenci je půjčka v insolvenci ihned. Nemusí se v každém případě jednat o půjčku pro dlužníky. Půjčka po insolvenci je dostupná u bankovních i nebankovních společností. Nebankovní půjčky pro lidi v insolvenci se však liší od půjček od bank. Na trhu se najdou i pochybné půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby, které potenciální klienty lákají heslem půjčíme lidem v insolvenci.

Ukončení insolvence v insolvenčním rejstříku

V insolvenčním rejstříku je možné vyhledávat dlužníky, řízení a další informace online. V insolvenčním rejstříku se vyhledává podle IČO, spisové značky, jména či příjmení nebo i podle obchodního jména subjektu. Do insolvenčního rejstříku zapisuje informace soud a dlužník je zde veden po dobu 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, jímž bylo insolvenční řízení skončeno.

Ukončení insolvence tedy neznamená, že je automaticky smazán záznam z rejstříku a dlužník už není nikde veden. Půjčka po ukončené insolvenci bude v bance schválena až 5 let po ukončení insolvence. Zkrátka insolvence diskuze s bankami nepřipouští. Jaká je tedy jistá půjčka v insolvenci ihned? Někteří klienti hledají specifický produkt, kterým je půjčka v insolvenci v hotovosti. Není ojedinělé, že se za půjčkami v insolvenci v hotovosti skrývají půjčky od lichvářů. ,,Půjčíme lidem v insolvenci" je velmi lákavá nabídka.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci jsou však specifický úvěrový produkt, který si vyžaduje velkou dávku opatrnosti, aby byl celý proces bezpečný pro klienta. Jako řešení se nabízí okamžitá půjčka pro dlužníky v insolvenci, zde je však zvýšené riziko, že by úrok a RPSN bylo velmi vysoké. U nebankovních společností jsou půjčky v insolvenci dostupné i před tím, než k ukončení insolvence, respektive vymazání z rejstříku, dojde. Pro půjčky v insolvenci ihned je obvykle vyžadováno splnění určitých podmínek daných poskytovatelem půjček pro lidi v insolvenci.

Půjčka po skončení insolvence v bance

I přesto, že jedinec zvládl insolvenci a půjčky v exekuci se ho netýkají, jeho dluhy jsou splaceny a insolvence skončila, stále je určitou dobu veden v registru nazývaném insolvenční rejstřík. Vedení v registru dlužníků představuje hlavní překážku pro schválení bankovní půjčky po skončení insolvence. Řešením bývají půjčky pro dlužníky v insolvenci.

Banky mají přísné předpisy, které říkají, že zadluženým lidem nemají schválit půjčku v insolvenci v hotovosti, ani půjčku po insolvenci. Banka se snaží chránit sebe, ale chrání tím také klienty před přílišným zadlužením a případnou dluhovou pastí. Pokud je klient stále vedený v registru a chce si vzít od banky jistou půjčku v insolvenci, nezbývá než počkat na vymazání z registru a zkusit zatím nějaké způsoby, jak šetřit peníze v rodinném rozpočtu.

Další možností je obrátit se na některou z nebankovních společností a využít nebankovní půjčky pro dlužníky v insolvenci. Rychle dostupná je například expres půjčka bez doložení příjmu, která je vhodná jako půjčka pro lidi v insolvenci. V každém případě je nutné připomenout, že je důležité prověřit poskytovatele úvěru, zejména jedná-li se o půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby. Na první pohled se může zdát získání takového úvěru snadné. Poskytovatel uvádí na svých webových stránkách jasné stručné heslo ,,půjčíme lidem v insolvenci", nezřídka se může jednat o půjčky od lichvářů.

Nebankovní půjčka po insolvenci

Pokud si je klient jistý, že půjčku v insolvenci ihned skutečně potřebuje a rozhodl se využít nabídky některé z nebankovních společností, má na výběr z mnoha možností. U nebankovních společností je velká šance, že bude půjčka v insolvenci schválena. Je to jistá půjčka v insolvenci ihned, protože žádosti posuzují individuálně za specifických podmínek a mnohdy ani nenahlíží do registru dlužníků.

V tomto ohledu je velmi oblíbená expres půjčka bez doložení příjmu, která je dostupná i klientům se složitou finanční historií a je vhodná jako okamžitá půjčka pro dlužníky v insolvenci. Jistá půjčka v insolvenci ihned je vykoupena vysokými úroky, RPSN sazbou a nevýhodnými podmínkami. To platí především u půjček po skončení insolvence od nebankovních poskytovatelů. Poměrně vhodná půjčka pro lidi v insolvenci může být tzv. mikropůjčka neboli rychlá půjčka. Pro menší výdaje se hodí také rychlá půjčka bez registru. Tyto půjčky pro dlužníky v insolvenci se většinou zařizují online.

Mikropůjčka v insolvenci

Mikropůjčky bez registru jsou specifickým úvěrovým produktem, který může pomoci překonat krátké období. Z toho důvodu může být mikropůjčka v insolvenci využita jako jistá půjčka v insolvenci ihned. Jedná se o různé krátkodobé půjčky, například o půjčku do výplaty, pro maminky na mateřské dovolené, lidi na sociálních dávkách, půjčky pro dlužníky v insolvenci či nezaměstnané.

Rychlé půjčky mívají nízký úvěrový rámec, který málokdy přesáhne částku 30.000 Kč. Většinou se pohybuje okolo desítek tisíc korun. Pro mikropůjčky je zároveň typická krátká doba splatnosti, obvykle do jednoho měsíce. Krátkodobé půjčky jsou typické rychlou výplatou peněz na bankovní účet žadatele.

Mikropůjčky se sjednávají online na webových stránkách poskytovatele a informace o schválení online půjčky přichází do několika minut. Rychlá půjčka ihned – zde stačí vyplnit online formulář, nahrát požadované doklady totožnosti a ověřit bankovní účet. Poskytovatel rychlé půjčky ihned obvykle provede klienta celým procesem jednoduše během pár minut.

Mnoho nebankovních poskytovatelů nabízí první mikropůjčku zdarma. Je možné jmenovat například krátkodobou půjčku Viva Credit, která má splatnost 1 měsíc a může být poskytnuta v maximální výši 30.000 Kč. Půjčka Viva Credit nabízí klientům prvních 30 dní 0% úrok.

První půjčka zdarma

Úroky bývají v nebankovním sektoru mnohem vyšší než u bank. Je proto důležité dát si pozor, za jakých podmínek se zřizuje půjčka pro lidi v insolvenci. V případě, že se jedná o výjimečnou situaci a žadatel neplánuje další mikropůjčky, bude pro něj nejvýhodnější využít nabídek, které nabízejí první půjčku zdarma.

Za podmínky, že klient vše splatí do smluveného data, dostane peníze a nebudou mu účtovány žádné úroky, ani RPSN sazba. Taková půjčka v insolvenci ihned se může stát dobrým pomocníkem, když vypoví službu pračka nebo lednice. Půjčky v insolvenci v hotovosti, ani půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby nejsou vhodným řešením pro zbytné věci jako je například dovolená.

Kdo nabízí první půjčku zdarma?

V České republice nabízí první půjčku zdarma hned několik poskytovatelů. Jestliže si klient neví rady s výběrem vhodné půjčky po insolvenci, s rozhodováním může pomoci článek zabývající se tímto tématem. Nejlepší nebankovní půjčka pro dlužníky v insolvenci se může ukázat až po přečtení recenzí a hodnocení všech poskytovatelů. Dlouhodobější půjčkou, která je však stále zdarma, pokud klient splní všechny podmínky, je Provident půjčka. Provident půjčka nabízí až 170.000 Kč se splatností 48 měsíců a 90.000 Kč v hotovosti s doručením ke klientovi domů.

Společnost Home Credit nabízí svou Kamali půjčku do výše 20.000 Kč na 14 dní zdarma. Základní poplatek za každou půjčenou tisícikorunu je 33 Kč. Kamali půjčka nabízí za další poplatek i možnost odložení splátek. Úvěr je možné kdykoliv předčasně splatit. Kamali půjčka patří mezi nejbezpečnější krátkodobé půjčky v České republice.

Další společností, která nabízí první půjčku zdarma je například Zaplo finance a její Zaplo půjčka. Klient si může u Zaplo finance půjčit až 30.000 Kč. Zaplo půjčka musí být splacena do 30 dnů. První půjčka zdarma je do částky 16.000 Kč. Úrok a sazba RPSN je v případě splacení půjčky do 30 dní ve výši 0 %.

Úvěrová kalkulačka může pomoci při hledání vhodného produktu. Úvěrová kalkulačka je online nástroj, který může najít, podle celkové částky a doby splácení, požadované výsledky. Klient uvidí, i kolik zaplat na poplatcích a žádost o půjčku po insolvenci může vyplnit rovnou jako online půjčku.

Co může znamenat půjčka pro lidi v insolvenci?

Půjčka po insolvenci může znamenat především velké problémy. Je důležité uvědomit si, že dluhy jsou obvykle tím důvodem, proč se dlužník dostal do insolvence. Z toho důvodu je nevhodné pro vyřešení těchto dluhů využívat další úvěry jako půjčky pro dlužníky v insolvenci.

Dlužník je během insolvenčního řízení navíc vázán dodržováním určitých pravidel, jejichž porušení je ze zákona přísně trestáno. Měl by tedy pečlivě zvážit, zda některý z kroků, které chce podniknout, není v rozporu s pravidly insolvence. Půjčka pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby by mohla vést ke stíhání. Pokud by se jednalo o půjčku po skončení insolvence od lichváře, který přitahuje více klientů jasným heslem ,,půjčíme lidem v insolvenci", může žadatele čekat velká nepříjemnost v podobě dluhové pasti, exekuce apod.

Jiným případem je jistá půjčka v insolvenci ihned, díky které by dlužník insolvenci jednorázově platil. Půjčka pro lidi v insolvenci u banky není nereálná, je ale lepší žádat o nižší částky. U půjček pro dlužníky v insolvenci se dokládá pravidelný příjem a je nutné, aby byl vymazaný záznam z insolvenčního rejstříku.

Půjčka v insolvenci – Půjčka ihned na vyplacení insolvence

Pořizovat si další půjčku ihned ještě v době insolvence jistě není dobrý nápad. Půjčky v insolvenci ihned jsou velmi rizikové. Pokud by na klientovy další půjčky přišel insolvenční správce, klient by byl okamžitě nahlášený u soudu, jeho insolvence by byla ukončena a byl by poslán do konkurzu.

Závazek nepodporuje insolvenci diskuze se soudy. Pokud ale klient přemýšlí o tom, že by si půjčil, aby mohl jednorázově splatit svou insolvenci, pak je zde možné řešení. Jisté půjčky v insolvenci ihned, včetně právního servisu, nabízí řada oddlužovacích společností.

Málokoho však zbaví dluhů půjčka ihned. Jen místo insolvenčních srážek ze mzdy bude žadatel o půjčku pro lidi v insolvenci splácet novou půjčku. Na druhou stranu může oddlužovací společnost nabídnout další benefity, které mohou být pro klienta výhodné. Často se jedná o možnost předčasného splacení, odklad splátek nebo možnost mimořádných splátek.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný