Půjčka po skončení insolvence? Kde nejvýhodněji | VímVíc.cz

Půjčka po skončení insolvence? Kde nejvýhodněji

19. 09. 2021

Prošli jste si osobním bankrotem a nyní i úspěšně ukončili insolvenční řízení, ale nevíte, jak dál? Situace ani po skončení insolvence nemusí být vůbec jednoduchá, rozpočet bývá napjatý a jakýkoli neplánovaný výdaj naruší oddlužení. Půjčka po ukončení insolvence se v takové situaci může zdát jako vhodné řešení. Je ale třeba si dát pozor, od koho si budete půjčovat a poučit se z chyb v minulosti. Recenze nebankovních půjček jsou dnes dostupné na mnoha internetových portálech, získáte tak větší jistotu, které společnosti za to opravdu stojí a vaše půjčka po insolvenci tak může být opravdu v bezpečí.

Půjčka po insolvenci v bance

I přesto, že jste zvládli osobní bankrot, vaše dluhy jsou již splaceny a insolvence vám skončila, stále jste určitou dobu vedeni v registru nazývaném insolvenční rejstřík. Právě vedení v registru dlužníků představuje hlavní překážku pro schválení bankovní půjčky. Banky mají přísně stanovené předpisy, které říkají, že zadluženým lidem nepůjčují. Banka se snaží chránit sebe, ale chrání tak zároveň i klienty před přílišným zadlužením a případnou dluhovou pastí. Pokud jste stále vedeni v registru a chcete si půjčit od banky, nezbývá než počkat na vymazání z registru a zkusit zatím nějaké způsoby jak šetřit. Další možností je obrátit se na některou z nebankovních společností a využít nebankovní půjčky.

Ukončení insolvence v insolvenčním rejstříku

V insolvenčním rejstříku je možné vyhledávat dlužníky, řízení a další informace online. Vyhledává se zde podle IČO, spisové značky, jména či příjmení nebo i podle obchodního jména subjektu. Informace do insolvenčního rejstříku zapisuje soud a dlužník je zde veden po dobu 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, jímž bylo skončeno insolvenční řízení. Ukončení insolvence tedy neznamená, že je automaticky smazán záznam z rejstříku a dlužník už není nikde veden. Půjčka po ukončení insolvence vám bude v bance schválena až pět let po ukončení insolvence, zkrátka insolvence diskuze s bankami nepřipouští. U nebankovních společností jsou půjčky v insolvenci dostupné i před tím, než k ukončení insolvence, respektive vymazání z rejstříku dojde, obvykle je však vyžadováno splnění určitých podmínek.

Nebankovní půjčka po insolvenci

Pokud jste si jisti, že půjčku skutečně potřebujete a rozhodli jste se využít nabídky některé z nebankovních společností, máte na výběr z mnoha možností. U nebankovních společností navíc máte velkou šanci, že vám půjčku schválí, protože žádosti posuzují individuálně za specifických podmínek a mnohdy ani nenahlíží do registru dlužníků. Produkty nebankovních společností mají však často velmi vysoké úroky a nevýhodné podmínky. Poměrně vhodnou variantou v tomto období pro vás může být tzv. mikropůjčka neboli rychlá půjčka ihned na účet. Pro menší výdaje se hodí také rychlá půjčka bez registru. Většinou se zařizují tyto půjčky online.

Mikropůjčka v insolvenci

Mikropůjčky bez registru jsou specifickým úvěrovým produktem, který vám může pomoci překonat krátké období. Z toho důvodu může být mikropůjčka v insolvenci jednoduchým řešením potřeby financí. Jedná se tedy o různé krátkodobé půjčky, například o půjčku do výplaty, pro maminky na mateřské, lidi na sociálních dávkách či nezaměstnané. Tyto půjčky mívají nízký úvěrový rámec, který málokdy přesáhne 30 000 Kč, většinou se pohybuje v řádech jednotek či nižších desítek tisíců korun. Zároveň je pro mikropůjčky typická krátká doba splatnosti, obvykle do jednoho měsíce a rychlá výplata na bankovní účet žadatele.

Mikropůjčky se sjednávají online na webových stránkách poskytovatele a informace o schválení půjčky online přichází do několika minut. Rychlá půjčka ihned na účet – zde stačí vyplnit formulář, nahrát požadované doklady a ověřit bankovní účet. Poskytovatel vás obvykle celým procesem během chvíle jednoduše provede. Mnoho nebankovních institucí navíc nabízí první mikropůjčku zdarma.

Je možné například jmenovat krátkodobou půjčku SOS Credit, která má splatnost 28 dní a může být v maximální výši až 15 000 Kč.

První půjčka zdarma

Úroky bývají v nebankovním sektoru mnohem vyšší než u bank. Je proto důležité dát si pozor, za jakých podmínek si půjčujete. V případě, že se jedná o výjimečnou situaci a neplánujete další mikropůjčky, bude pro vás nejvýhodnější využít takových, které nabízejí první půjčku zdarma. Za podmínky, že vše splatíte do smluveného data, dostanete peníze a nebudou vám účtovány žádné úroky. Takováto rychlá půjčka bez registru se může stát dobrým pomocníkem, když se pokazí pračka nebo lednice, ale jako životní styl představuje velké riziko.

Kdo nabízí první půjčku zdarma?

V České republice první půjčku zdarma nabízí hned několik společností. Nevíte-li si rady s výběrem vhodné půjčky, s rozhodováním může pomoci článek zabývající se právě tímto tématem, tedy nebankovní půjčky recenze. Dlouhodobější půjčkou, která je však stále zdarma, pokud splníte všechny podmínky, je Provident Start půjčka. Provident nabízí až 16 000 Kč bez úroku, pokud vše splatíte do 4 měsíců.

Jednou z novinek na trhu je společnost CreditAir, která nabízí první půjčku zdarma až do výše 10 000 Kč. Pokud tuto půjčku splatíte do 2 měsíců, je zcela bez úroků.

Společnost Home Credit nabízí Kamali půjčku do výše 15 000 Kč na 14 dní zdarma. Pokud byste chtěli půjčku využít znovu, budete už platit základní poplatek ve výši 496 Kč. Kamali za další poplatek nabízí i možnost odložení splatnosti půjčky.

Další společností, která nabízí první půjčku zdarma je například společnost Zaplo. Zde si můžete půjčit až 16 000 Kč, které musíte splatit do 30 dnů. Pokud byste se se splacením půjčky opozdili, společnost si bude účtovat 0,1 % z jistiny za každý den prodlení a 50 Kč za každou odeslanou upomínku.

Srovnání půjček podle vámi požadované částky a doby splácení můžete najít například na webu Loando.cz. Uvidíte zde i kolik zaplatíte na poplatcích a žádost o mikropůjčku můžete rovnou online vyplnit.

Co může znamenat půjčka pro lidi v insolvenci

Půjčka po insolvenci může znamenat především velké problémy. Je důležité zvážit, že právě dluhy jsou obvykle důvodem, proč se dlužník do insolvence dostal. Je proto nevhodné pro vyřešení těchto dluhů opět využívat úvěr. Dlužník je během insolvenčního řízení navíc vázán dodržováním určitých pravidel, jejichž porušení je ze zákona přísně trestáno. Měl by tedy pečlivě zvážit, zda některý z kroků, které chce podniknout, není v rozporu s pravidly insolvence. Jiným případem je půjčka v insolvenci, díky které by dlužník insolvenci jednorázově platil.

Půjčka v insolvenci – na vyplacení insolvence

Pořizovat si další půjčku ještě v době insolvence jistě není dobrý nápad. Půjčky v insolvenci jsou velmi rizikové, pokud by totiž na vaše další půjčky přišel insolvenční správce, byli byste okamžitě nahlášení u soudu, vaše insolvence ukončena a vy posláni do konkurzu. Závazek insolvenci diskuze se soudy nepodporuje. Pokud ale přemýšlíte o tom, že byste si půjčili, abyste mohli jednorázově splatit svou insolvenci, pak je zde možné řešení. Takové půjčky včetně právního servisu nabízí řada oddlužovacích společností. Dluhu vás ale ani toto řešení nezbaví. Jen místo insolvenčních srážek ze mzdy budete splácet novou půjčku. Na druhou stranu vám oddlužovací společnost může nabídnout další benefity, které pro vás mohou být výhodné. Často se jedná o možnost předčasného splacení, odklad splátek nebo možnost splátek mimořádných.

Dále můžeme například jmenovat půjčku od společnosti Vitacredit, která nabízí půjčku v insolvenci.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata: