Jak se v práci chovat tak, aby vaše kariéra vzkvétala | VímVíc.cz

Jak se v práci chovat tak, aby vaše kariéra vzkvétala

15. 05. 2017

Člověk opustí vysokou školu, odchází s červeným diplomem a najednou tak nějak neví, co dál. Jak se vyznat v profesním světě a co dělat, aby naše kariéra vzkvétala?

Jak se v práci chovat tak, aby vaše kariéra vzkvétala

Pokud vás práce nerozvíjí, nestojí za to

Ukončení práce jenom proto, že nám něco nejde tak, jak jsme předpokládali anebo proto, že to je pro nás těžší, než jsme čekali, není jednoduché rozhodnutí a ani správné, protože každý se máme hodně co učit. Na druhou stranu opuštění práce tehdy, když cítíte, že vám pracovní pozice nijak nepomáhá v osobním rozvoji, by pro vás mělo být to nejjednodušší rozhodnutí.

Kdo si zamiluje svou práci, ten vyhraje půl života.

Vedení je umění práce skrz druhé

Být ve vedoucí pozici neznamená, že dotáhneme věci do konce a pomůžeme k tomu i ostatním. Spíše to znamená, že rozdělíme práci tak, abychom ji do konce dotáhli všichni společně. Nesnažte se dělat práci navíc, když jí vaši podřízení nebo kolegové dlouhodobě nezvládají. Jaké jsou zásady dobrého leadershipu?

Připravte se víc, než je potřeba

Když víte, že vás čeká náročná prezentace nebo schůzka, připravte se opravdu pečlivě. Až budete poté „v akci“, budete jistější v kramflecích, pokud se něco nevyvede úplně přesně podle plánu.

Poslouchejte více, mluvte méně

Naslouchání potřebám druhých lidí je opravdu velmi důležitá věc. Někteří lidé jsou v tom mistři a vy se poté s nimi můžete cítit opravdu skvěle. Nepřerušují vás zbytečnými otázkami, neskáčou vám do řeči a nestáčejí váš příběh na jejich zkušenosti. Naslouchají, a poté pomocí jedné otázky otřesou vaším vnímáním. Zkuste být také dobrým posluchačem pro druhé.

Zákazníci, kolegové nebo i přátelé poznají, pokud jim nasloucháte a odvděčí se vám.

Spolehněte se na sebe

Pokud se věnujete nějakému byznysu, vždy pamatujte na to, že nejlepší je, spolehnout se pouze na sebe. Můžete lidem kolem vás pomáhat, ale vždy je třeba si uvědomit, že oni poté nejsou povinni pomáhat vám, a že často na vaši pomoc z minulosti mohou i zapomenout. Mrkněte také na online kurzy, které se byznysu týkají.

Na ostatní lidi se spoléhejte s rezervou.

Co dělat, aby kariéra vzkvétala? Neskrývejte vaše úspěchy

Pokud se vám něco podařilo, nenechávejte si své úspěchy pro sebe. Když lidé kolem vás budou vědět, čeho jste dosáhli, zvednete tím svoji cenu.

Zpomalte

Během velkých akcí se lidé často snaží obejít co nejvíce lidí a jsou poté ve stresu. Zkuste se na akcích doslova procházet z bodu A do bodu B. Nechvátejte. Díky tomu se zklidníte a zpomalí se vám tep. Lidé, kteří vás chtějí vidět si vás najdou a ostatní třeba potkáte cestou.

Skvělým kariérním pomocníkem je také to-do list.

Dělejte věci okamžitě

Neodkládejte úkoly na někdy. Těm nejtěžším a nejméně příjemným se věnujte okamžitě a postupně pokračujte dál. Dělejte si denní nebo i týdenní kariérní plán a dotahujte věci do konce.

Máte ještě nějaké další tipy, jak by vaše kariéra ještě více vzkvétala? Hoďte nám je do komentářů!

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Úspěch v kariéře