Active Pass aneb Výlet do zoo nebo únikovka jako pracovní benefit | VímVíc.cz

Active Pass aneb Výlet do zoo nebo únikovka jako pracovní benefit

20. 05. 2018

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější zaměstnanecké benefit karty. Jejich držitelé díky nim mohou navštěvovat sportoviště nebo jiná místa. Mezi oblíbené karty patří například karta Active Pass.

Active Pass aneb Výlet do zoo nebo únikovka jako pracovní benefit

Firmy zlepšují nabídku zaměstnaneckých benefitů

Nejnižší nezaměstnanost v České republice v historii znamená pro zaměstnavatele jediné: Musí se snažit o to, aby si svoje zaměstnance udrželi. Firemní boj o zaměstnance firmy nutí nejen ke zvyšování platů, ale také k větší nabídce firemních benefitů. Některé tak nabízejí například různé zaměstnanecké benefit karty, které jejich držitelům umožňují navštěvovat mnoho sportovních a jiných míst. Polská MultiSport karta nabízí zejména vstupy do sportovišť. Podobná je i Active Pass karta, kdy její držitel může navštěvovat i další místa.

Přečtěte si také článek o tom, jak ve firmách chybí lidé.

Podívejte se například také na to, které firmy nabízejí jako benefit MultiSport kartu.

Active Pass karta

Podle vzoru polské MultiSportky (díky které můžete po zaplacení určitého paušálu navštěvovat mnoho sportovních míst) vytvořila francouzská společnost Sodexo takzvanou Active Pass kartu. V mnoha ohledech se MultiSport kartě podobá, neboť díky ní je také možné navštěvovat po zaplacení paušálu různá (u MultiSportky ovšem pouze sportovní) místa zdarma. Sodexo pass, Active Pass, nebo jakkoli chcete, ovšem nabízí mnoho dalšího vyžití. Na spoustu míst můžete navíc vyrazit také s rodinou a udělat si tak hezký rodinný výlet.

Active Pass karta od Sodexo umožňuje zaměstnancům navštěvovat různá zajímavá místa zdarma.

Jak Sodexo Active Pass funguje?

V první řadě musíte o kartu požádat svého zaměstnavatele. Také se ovšem může stát, že vaše firma zatím není partnerem Active Passu. V tom případě je vhodné domluvit se se zaměstnavatele, říci mu o tom, že je tady tato možnost, a poté kontaktovat přímo poskytovatele Active Pass karty, tedy firmu Sodexo. Pokud se vaše firma s firmou Sodexo dohodne, stačí o Active Pass kartu požádat a poté zaplatit měsíční příspěvek. Výše poplatku se odvíjí podle příspěvku vašeho zaměstnavatele.

Podívejte se také na článek výměna občanského průkazu.

Cena Active Pass karty se odvíjí od příspěvku vašeho zaměstnavatele.

Jakmile budete mít kartu fyzicky u sebe, můžete si vybrat ze široké nabídky možností, kam zajít. U vstupu pouze ukážete kartu a budete mít vstup zdarma. Pokud se rozhodnete pro nějaký luxusnější zážitek, je ovšem samozřejmě nutné vždy pro jistotu počítat s menším doplatkem. A pozor - Active Pass karta je vázaná na jednoho držitele a je dále nepřenosná. Nemůžete ji tak například půjčovat svým přátelům nebo rodině.

 • Domluvte se se zaměstnavatelem
 • Zaplaťte měsíční příspěvek
 • Vyzvědněte si Active Pass kartu od Sodexo
 • Vyberte si aktivitu
 • Ukažte u vstupu Sodexo Pass
 • Vstupte do různých zařízení zdarma

Kam všude můžete vyrazit s kartou Active Pass?

Výhodou Active Pass karty je zejména fakt, že kromě různých sportovišť můžete navštěvovat také mnoho dalších míst. Filozofií firmy Sodexo je totiž přimět zaměstnance k aktivnějšímu životnímu stylu. A aktivní životní styl může znamenat třeba nedělní výlet do zoo nebo na paintball. Na webu Active Pass karty najdete seznam míst abecedně seřazených. Stačí si poté už jen vybrat, která aktivita vás láká dnes. V nabídce můžete najít mimo jiné:

 • Fitness centra
 • Wellness místa
 • Paintball místa
 • Zoologické a botanické zahrady
 • Relaxační centra
 • Bobové dráhy
 • Aquaparky
 • Lyžování
S Active Pass kartou se můžete vydat třeba do zoo nebo na bobovou dráhu.

Jaké jsou výhody Active Pass karty?

V tuto chvíli podporuje Active Pass od Sodexo více než 1 000 různých míst, které dohromady nabízí více než 260 druhů zajímavých aktivit. A jaké jsou výhody, které z používání této karty plynou?

 • Aktivity pro sportovce i nesportovce
 • Venku i uvnitř
 • Po celý rok, v celé ČR
 • Za jednu cenu více možností
 • Možnost užívat si akce sami nebo s rodinou

Active Pass: Získejte kartu pro vás a také kartu partnerskou

Kromě karty pro vás, jako pro zaměstnance, můžete stejně jako v případě MultiSport karty, zařídit Active Pass kartu i někomu z vašich blízkých. Jedná se o takzvanou Partnerskou kartu. V jejím případě je ovšem nutné pamatovat na to, že většinou je cena partnerské karty o něco vyšší, než cena vaší první karty, jelikož jste zaměstnanec. Stále se ovšem z hlediska počtu možných aktivit vyplatí si ji pořídit.

V tuto chvíli je nejrozšířenější MultiSport karta

Přes všechny výhody má ovšem MultiSport karta také určité nevýhody. První je to, že některá sportoviště ji nechtějí přijímat nebo oznamují, že její držitelé musí doplácet. Druhou nevýhodou je také fakt, že na rozdíl od Active Pass karty nabízí opravdu pouze sportovní vyžití. Můžete díky ní navštěvovat fitness centra, bazény, lanová centra, sauny, nebo třeba v některých městech jezdit na Rekolech dvakrát denně zdarma. Aktivity nespojené se sportem už ale nenabízí. Proto pokud chcete s rodinou navštěvovat spíše zajímavá místa, než sportoviště, byla by pro vás Active Pass karta pravděpodobně lepší.

Pokud podáte výpověď z pracovního poměru, výhody karty vám samozřejmě končí.

Díky MultiSport kartě můžete navštěvovat různá sportovní místa, nebo se třeba projet 2x denně zdarma na Rekolech.
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Platy a platové třídy