8 věcí, které by si kolegové přáli, abyste na sobě nenosili | VímVíc.cz

8 věcí, které by si kolegové přáli, abyste na sobě nenosili

16. 08. 2017

Jak se oblékáte do práce? Máte určený dresscode anebo se můžete poměrně "vyřádit"? Nenosíte náhodou něco, co se tak úplně do pracovního kolektivu nehodí? Mrkněte, čemu se vyhnout.

Co nenosit v práci

Mnoho z nás musí dodržovat určitá pravidla, co se týče oblečení do práce. Ženy na manažerských pozicích často musí nosit například kostým a muži sako a kravatu. I přestože se vás ovšem takový dresscode netýká, neznamená to, že můžete nosit jakékoli oblečení do práce. Jaké oblečení se zpravidla do práce příliš nehodí?

1. Agresivní parfém

Parfémy v práci jsou celkově tak trochu ošemetná věc. Všichni chceme (nebo bychom alespoň měli chtít) hezky ostatním vonět, ale nic se nemá přehánět. Těžké vůně a parfémy se do uzavřeného prostředí jednoduše nehodí. A také pamatujte na to, že vůně, která se líbí vám se nutně nemusí líbit ostatním.

2. Žabky

Obzvláště v uměleckých firmách nebo start-upech s uvolněným prostředím mladým pracovním kolektivem, je zvykem nosit prakticky cokoli a dresscode se těmto firmám vyhýbá. Zkuste se ale žabkám vyhnout, ať už pracujete v jakékoli firmě. Je to obuv, která je příliš uvolněná a skutečně se hodí spíš na pláž.

3. Zničený lak na nehty

Malá chyba v manikúře je takřka neviditelná. Pokud jste ale ten typ, co si nalakuje nehty a poté lak nechá "přirozeně" odpadat, dokud na nehtech nezbude nic, vysíláte signál, že o svůj vzhled vlastně příliš nepečujete. Jestliže se vám tedy nechce každou chvíli lak opravovat a hlídat, zvažte neutrální odstín. Anebo si prostě ruce udržujte pouze čisté a budete mít klid. A pozor - jestli máte pocit, že máte problém se sebevědomím, zkuste třeba kurz Jak se osvobodit díky sebevědomí.

4. Příliš krátké šortky

Moc krátké kraťasy se do práce nehodí, ať je venku jakkoli. Myslete na to, aby vám nikde nevykukovalo něco navíc. A i když třeba lehká košile může s kraťasy vypadat poměrně dobře, pamatujte na to, že je stále lepší obléknout si tuto kombinaci spíše mimo práci.

5. Vyzývavé kousky

Příliš krátké topy, crop-topy nebo krátké šaty by měly být součástí našeho oděvu až po páté hodině večerní nebo mimo pracovní dobu celkově. Chceme totiž, aby se šéf nebo vedoucí zaměřil na to, jak děláme naši práci a ne na...no, jiné aspekty. Mimochodem, mrkněte do našeho článku na to, jaké zásady vedoucích by neměly být vedoucím cizí.

6. Mokré vlasy

S oblečením to sice úplně nesouvisí, ale nic neříká "zaspal jsem" (nebo hůř - "nedokážu si dobře zorganizovat čas") víc, než to, když přijdete do kanceláře s mokrými vlasy. Zkuste jednoduše vstávat dřív, a pokud máte opravdu problém s organizací času, zkuste tento kurz time managementu.

Nevíte co na sebe do práce? Nechte si poradit

Pokud si nejste jistí tím, co je do práce vhodné a co nikoliv, zeptejte se. Dobře k těmto účelům poslouží například internetové diskuze. Stačí si do diskuze napsat o radu s outfitem do práce a nějací odborníci na business módu se určitě najdou. Někdy také stačí projít si existující diskuze. Dá se v nich najít spousta rad a tipů.

Tip: Business oblečení a další módní kousky vhodné do pracovního prostředí najdete na e-shopu ORSAY. Nákup vám zpříjemní ORSAY sleva na vybrané položky ze sortimentu obchodu.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nahlédni do firem a kanceláří